Ünlü Hollywood yıldızı Robert De Niro İstanbul’da

Hollywood yıldızı ünlü oyuncu Robert De Niro ortağı olduğu Şişli’de bir otelde bulunan Japon restoranı Nobu’yu ziyaret etmek ve ortaklarıyla buluşmak için İstanbul’a geldi. İstanbul’da ortaklarıyla bir ortaya gelen ünlü oyuncu için bir basın toplantısı düzenlendi.

Düzenlenen basın toplantısına ünlü yıldız Robert De Niro’nun yanı sıra ortakları üretimci Meir Teper, restoranın Türkiye ortağı Baran Süzer, Nobu Ceo’su Fumihiro Tahara, şef Nobuyuki Matsuhisa da katıldı.

“Yemek yemeyi severim”

İHA’nın haberine nazaran; basın toplantısında gazetecilerin soruları üzerine yemek yemeyi çok sevdiğini belirten ünlü oyuncu Robert De Niro, “Ben yemeği severim. Çok hoş yemekler yediğimi hatırlıyorum. İsmini tam olarak hatırlayamıyorum. Lakin bu türlü turistik yerlerden birinde hatta bir sinemada de geçmişti, o vakit çok hoş bir şey yemiştim. O vakit deniz kenarı bir yerdi ancak o restoran orada mı hala ondan bile haberim yok. Bu türlü küçük küçük yerler, sokak yemekleri tattığımı da hatırlıyorum. Nobu’nun yemeğe dair yaptığı şeylerde bunun tesirini görmek de beni çok heyecanlandırıyor. Yakın vakitte bunları da göreceğiz” diye konuştu.

“İstanbul, sinema yapmak için süper bir yer, lakin hoş bir senaryo lazım”

“İstanbul’da bir sinema yapmayı düşünüyor musunuz?” sorusuna karşılık veren ünlü aktör Robert De Niro, “Şimdilik bu türlü bir planım yok. Fakat olağan İstanbul’da sinema yapmak eminim fevkalade olur diye düşünüyorum. Bunun için evvel bir senaryo lazım. Sinema yapabilmem için bir senaryo lazım o da kolay bir iş değil. Burada bir sinema yapmayı elbette çok isterim lakin bunun için birinin bana hoş bir senaryo vermesi lazım. O denli bir şey olursa birlikte çalışmak isteyeceğim bir insan olursa neden olmasın? İstanbul sinema yapmak için mükemmel bir yer. Kapalıçarşı’yı hatırlıyorum. Mükemmel bir yerdi. Sultanahmet’te nitekim müthiş” dedi.

“Filmler ve yemekler benzeri role sahip”

Filmlerin ve yemeklerin misal rol üstlendiğinin altını çizen Robert De Niro, “Ben yemek yemeyi çok severim. Bazen en kolay yerde bile en hoş yemeği bulabilirsiniz. Bazen bir sokağın bir köşesinde, hiç varsayım etmeyeceğiniz bir mahallede fevkalade bir yemek bulabilirsiniz. Yemek herkesi bir ortaya getiren mükemmel bir kavuşturucu. Mükemmel bir şey. Sinemalar de benzeri bir rol üstleniyor. Bir sinemada yemekle ilgili sahnelerimiz vardı. Yemek ve sinemaları birbirinden başka görmüyorum” sözlerini kullandı.

“Restoran işi güç bir iş”

Ortağı olduğu Japon restoranı Nobu’nun muvaffakiyetinin sırlarından bahseden ünlü aktör Robert De Niro, “Gerçekten restoran işi güç bir iş. Ben kendimi çok şanslı buluyorum. Zira mükemmel bir gruba sahibim. Restoranlarımızda çalışan süper şeflerimiz var. Hakikaten ailenizin bir uzantısı haline geliyor bu işe girdiğiniz vakit. Yıllar içinde bunu öğrendim. Ailenin uzantısı haline gelen ve farklı pozisyonları ziyaret edip, farklı vakitlerde ziyaretlerde bulunduğunuzda nitekim aile üzere hissetmek değerli. Bunun üzere bir markanın modülü aile tarafı. Kendimi şanslı hissediyorum. Nobu işinin en güzeli bu yüzden bu kadar başarılı” şeklinde konuştu.

“Keşke gelmeden evvel Türk sineması izleseydim”

Türk sineması hakkında açıklama yapan ünlü aktör Robert De Niro, “Son vakitlerde çok fazla sinema izlemiyorum. Yakın vakitte izlediğim bir Türk sineması de hatırlamıyorum. Bu soruya yanıt veremiyorum. Keşke buraya gelmeden evvel Türk sineması izleseydim fakat fırsatım olmadı. Bunun için özür diliyorum” dedi.

“Filmler aracılığıyla İstanbul’a yeniden gelebilirim”

“Daha sık İstanbul’da olacak mısınız?” sorusuna cevap veren ünlü aktör Robert De Niro, “Filmler aracılığıyla olabilir. İstanbul nitekim çok hoş bir kent. Sahiden İstanbul’da bir sinema çekmek fevkalade olur diye daima aklımdan geçti açıkçası. Bu kanıyı akılda tutmak lazım lakin senaryo lazım. Bunun içinde ya birisi size senaryo verecek ya da siz kendiniz senaryo yazacaksınız. Çok vakit alan ve bağlılık gerektiren bir iş. Mükemmel bir sinema yapabilmek için çok çalışmak gerekir. Senaryo, direktör lazım. Başarılı olacağından emin olmak için bunlara gereksinim var. Bazen bu projeleri yapmak emin olun yıllar sürüyor” sözlerini kullandı.