THY beşinci defa Türkiye’nin ‘En Kıymetli Markası’

Marka kıymetlendirme kuruluşu Brand Finance’in 2022 yılı “TURKEY100 – Türkiye’nin En Pahalı Markaları” araştırması tamamlandı. Listede birinci sırayı 2018, 2019, 2020 ve 2021 yıllarında olduğu üzere Türk Hava Yolları aldı, bayrak taşıyıcının marka kıymetinin 1,6 milyar dolar olarak belirlendiği belirtildi.

Ahmet Bolat

MİLLİ BAYRAK TAŞIYICI

5.kez kazanılan derece ile ilgili Türk Hava Yolları İdare Heyeti ve İcra Komitesi Lideri Prof. Dr. Ahmet Bolat; “2018 yılından bu yana ‘Türkiye’nin En Bedelli Markası’ olmaktan gurur duyuyoruz. Bu başarıda hisse sahibi olan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ülkemizin Ulusal Bayrak Taşıyıcısı olmanın verdiği sorumlulukla ve dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu olmanın gücüyle markamızı daha kaç başarılarla buluşturmaya devam edeceğiz.” dedi.

Pandemiye rağmen

Küresel havacılık sanayisini sarsan Kovid-19 salgınının tesirlerine karşın hem gökyüzünde hem de markalar ortasında güçlü bir duruş gösteren Bayrak taşıyıcının geçtiğimiz yıllardaki yerini koruyarak üst üste beşinci sefer bu unvana layık görülmesi değerli bir muvaffakiyet olarak göze çarptı.