Tekrar Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan: İkinci cinste Erdoğan’a dayanak veririz demiştik, başımıza gelmeyen kalmadı

Tekrar Refah Partisi Genel Lideri Dr. Fatih Erbakan, Haber Küresel ekranlarında yayınlanan Buket Aydın ile Yüz Yüze programına konuk oldu.

”BAŞIMIZA GELMEYEN KALMADI”

Daha evvel yaptığı cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci cinse kalması durumunda Erdoğan’a oy verecekleri tarafındaki açıklama hakkında konuşan Erbakan, kelam konusu tabirlerin parti içinde reaksiyon ile karşılandığını söyledi.

”Kılıçdaroğlu ile Erdoğan kalırsa Erdoğan’a takviye veririz demiştik fakat başımıza gelmeyen kalmadı” diyen Erbakan, ”Bu mevzuda rahatsızlıklar oluştu. Biz bu türlü bir şey olsa bile Erdoğan’a takviye olmayacağız deme noktasına geldik” tabirlerini kullandı.

”DESTEKLEMEME YOLU İYİ OLACAK”

Oluşan reaksiyonun akabinde seçimlerin ikinci çeşide kalması halinde iki tarafa da oy vermeyeceklerini belirten Erbakan, ”Teşkilatlarımızdan ve üyelerimizden reaksiyon geldi. Bu kadarını biz de beklemiyorduk. İki tarafı da desteklememe yolu daha güzel olacak” diye konuştu.