‘Seçim çalındı’ tezine Ivanka Trump bile inanmamış: Sızlanıp duruyor

ABD’de 3 Kasım 2020’de Demokratların adayı Joe Biden’in zaferi ile sonuçlanan seçimin akabinde Cumhuriyetçi Parti’nin adayı, eski lider Donald Trump’ın Beyaz Saray’ın önünde düzenlediği mitingde destekçilerine ülkelerine sahip çıkmalarını belirterek “Seçimi aslında ben kazandım, seçimi çalıyorlar” açıklamasında bulunması üzerine Kongre binasını basan saldırganlarla ilgili özel soruşturma komitesinin oturumları başladı.

ABD’de Fox News hariç neredeyse bütün televizyon kanalları tarafından canlı yayınlanan Kongre Kurulu toplantısını birinci gün 20 milyona yakın kişi takip etti.

Olay gününe ait daha evvel ortaya çıkmayan manzaraların kamuoyuyla paylaşıldığı oturumların birinci gününde en değerli sürprizi eski lider Donald Trump’ın kızı ve baş danışmanı Ivanka Trump ve eşi Jared Kushner ile görüntü kaydı ile gerçekleştirilen söyleşiler oldu.

“SIZLANIP DURUYOR”

Bu görüntü kayıtlarında Ivanka Trump’ın babasının “seçim çalındı” tezine inanmadığı, Ivanka’nın eşi Jared Kushner’in ise iddiayı tekrarlayan Beyaz Sarav avukatlarından birini kastederek “Sızlanıp duruyor” dediği gözle önüne serildi.

“ADALET BAKANI BARR’A OLAN HÜRMETİNDEN DOLAYI O DENLİ KONUŞMUŞ”

Eski Amerikan Lideri Trump bu görüntünün yayınlanması sonrası kendisine ilişkin toplumsal medya organı Truth’dan bir dizi ileti paylaştı, Trump bildirisinde “Ivanka, işten attığım Adalet Bakanı Barr’a olan hürmetinden dolayı o denli konuşmuş” sözlerine yer verdi.