Sakarya’da kendisini polis olarak tanıttı, 500 bin lira dolandırdı

Sakarya’da A.B. (42) isimli kuşkulu hendek ilçesinde 71 yaşındaki bir bayanı arayarak kendisini polis olarak tanıttı.

Yaşlı bayana, isminin organize bir suça karıştığını, kendisinin bu kabahatten kurtulması için asıl hatalıların yakalanması gerektiği ve bu operasyonda kullanılması içinde konutta bulunan para ile mücevherleri gelip alacaklarını söyledi.

500 bin lira bedelindeki servetini teslim etti

Paniğe kapılan bayan ise kendisini polis olarak tanıtan şüpheliye inanarak toplam 500 bin lira kıymetinde altın, döviz ve Türk liralarını teslim etti.

Şüpheli dolandırıcılık yaptıktan sonra kayıplara karışırken yaşanan durumunun öğrenilmesi üzerine harekete geçen Sakarya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Ofis takımları, kent genelinde 274 güvenlik kamerası ve 3 bin 500 araçta inceleme yaptı.

Ankara’ya kaçtığı belirlendi, yakalandı

Yapılan incelemelerde takımlar, şüphelinin yakalanmamak için daima kıyafet ve ticari taksi değiştirdiğini belirledi. Adım adım iz süren takımlar, şüphelinin dolandırıcılıktan elde ettiği paralarla Ankara’ya kaçtığını tespit etti.

Burada yapılan operasyon sonucunda gözaltına alınan kuşkulu tabiri alınmak üzere Sakarya’ya geri getirildi. Emniyetteki süreçleri sonrasında adliyeye sevk edilen kuşkulu tutuklanarak cezaevine gönderildi.