Sahnede rahatsızlanan Genco Erkal ağır bakımda

Tiyatro Sanatkarı Genco Erkal, dün akşam Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde sahnelenen oyun sırasında rahatsızlandı. Erkal’ın yakın arkadaşı Yaşar Ersoy, sanatkarın şuurunun açık olduğunu, önlem gayeli hastanede ağır bakımda tutulduğunu ve durumunun espriler yapacak kadar uygun olduğunu söyledi.

KKTC 18’inci Kıbrıs Tiyatro Şenliği kapsamında yer alan Şahdamarım isimli oyun sırasında rahatsızlık geçiren Genco Erkal’a, olayı fark eden müzisyenler yardımcı oldu. Toplumsal medyadan paylaşılan imajlarda 84 yaşındaki Erkal’ın, etraftakilerin yardımıyla yürüyerek sahneden indiği görüldü.

Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nin acil servisini getirilen usta sanatkarın durumunun düzgün olduğu ve müşahede hedefli olarak koroner ağır bakım ünitesine yatırıldığı ifade edildi.

SANATÇI, YARIN İSTANBULA YOLA ÇIKIYOR 

Erkal’ın yakın arkadaşı Yaşar Ersoy, usta oyuncunun kardiyoloji ağır bakım ünitesine müşahede maksatlı yatırıldığını belirtti. Ersoy, sanatkarın tetkiklerin yapıldığını, kıymetlerin olağan olduğunu söz etti. Yakın dostu yaptığı açıklamada, Genco Erkalın bugün öğlenden sonra taburcu edileceğini ve tabiplerin istirahat tavsiye ettiğini belirtti. Erkalın yarın İstanbula yol çıkacağını belirten Yaşar, hekimlerin seyahat etmesinde bir sakınca olmadığını söz etti. İstanbulda Genco Erkalın rutin denetimlerinin yapılacağını kaydeden Yaşar Ersoy, KKTCdeki tabiplerin seferber olduğunu belirterek Erkalın espriler yaptığını söz söyledi.

SAĞLIK SIKINTILARINDAN BAHSETMİŞTİ

Lefkoşa Belediye Lideri Mehmet Harmancı toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada Bu akşam büyük bir memnunluk ve heyecanla başladığımız 18. Kıbrıs Tiyatro Şenliğinde büyük usta Genco Erkalın oyun sırasında yaşadığı sıhhat sorunu hepimizi derinden sarstı. Üstat Genco Erkalın tüm tetkikleri Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinde yapılmış olup önlem hedefli olarak bu akşam hastanede kalacaktır. Şuuru açık olan hocamızın tüm kıymetlerinin bir an evvel olağana dönmesini diliyor ve kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum dedi. Harmancı, bu akşam sahnelenecek olan oyunun iptal edildiğini ayrıyeten belirtti.

Erkal resmi toplumsal medya hesabından 30 Ağustosta yaptığı açıklamada Sıhhat meselelerim nedeniyle altı ay kadar orta verdiğim Bir Mecnunun Hatıra Defterine Eylül ayının birinci haftasında yine başlıyorum, haberiniz olsun. 58inci yıl sözlerini kullanmıştı. DHA