Operasyonda yaralanan asker Afyonkarahisar’daki konutuna döndü

Yurt genelinde terörle uğraş kapsamında çalışmalar devam ederken Pençe-Kilit Operasyonu’nda yaralanan 28 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Ramazan Şahin, Afyonkarahisar’daki evine nakledildi.

Ramazan Şahin Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki (GATA) tedavisinin akabinde ambulansla İhsaniye ilçesi Aşağıtandır köyündeki babaevine geldi.

Köyüne dönen Şahin’i, Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Kumandanı Tuğgeneral Osman Alp, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Lideri İsmail Kumartaşlı ve Afyonkarahisar Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürü Bekir Yümni karşıladı.

“1,5 ay hastanede kaldı”

Anne Şerife Şahin, oğlunun meskenine gelmesinden ötürü çok memnun olduklarını belirterek, “1,5 ay hastanede kaldı. Sıhhati da çok âlâ şükür. Memnunuz.” dedi.

AA’nın haberine nazaran; İsmail Kumartaşlı, gazinin yaralandıktan sonra hastanede ameliyatlar geçirdiğini lisana getirdi.

“Gelmesi bize bayram armağanı oldu”

Ramazan Şahin’in 1,5 ay sonra kalan tedavisine devam edileceğini anlatan Kumartaşlı, “Buna da şükür. Gelmesi bize bayram armağanı oldu. Ailesine, akrabalarına ve etrafına Allah sıhhat versin. Tüm şehitlere Allah’tan rahmet, gazilere de şifa diliyoruz.” ifadelerini kullandı