Müslüman Kardeşler’in yayın organı Türkiye’deki yayınlarını durdurma kararı aldı

Müslüman Kardeşler’in uydu kanalı Mekameleen TV, yayınlarına Türkiye dışında devam edeceğini açıkladı. Kanaldan yapılan açıklamada, “Mekameleen yönetimi, kimseden gizlenmeyen koşullar nedeniyle ve Kanal’ın tüm gerçeği aktarma misyonunu sürdürme kaygısıyla, kanalın yayınını, stüdyolarını ve tüm faaliyetlerini Türkiye dışına taşımaya karar vermiştir” ifadelerine yer verildi.

GÜNCEL 30.04.2022 11:38

Müslüman Kardeşler'in yayın organı Türkiye'deki yayınlarını durdurma kararı aldı

Abone Ol google-news

Türkiye’de yayın yapan Müslüman Kardeşler’in yayın organı ‘Mekameleen’ adlı TV kanalı, Türkiye’deki yayınlarını durdurma kararı aldıklarını ve stüdyolarını başka bir ülkeye taşıyacaklarını duyurdu.

Kanaldan yapılan yazılı açıklamada, Türkiye’deki yayın faaliyetlerinin ‘kimseden gizlenmeyen mevcut koşullardan ötürü’ sonlandırılacağı ancak dünyanın farklı yerlerinde yayıyan başlayacakları ifade edildi.

Yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Mekameleen Uydu Kanalı, yaklaşık sekiz yıl önce yayına başladığından bu yana, tüm sevgili halkımız için gerçeğin sesi olmaya çalışıyor. Mısır’ın ve Arap bölgesinin geçtiği önemli olaylarda, resmin tamamını aktarmak, adalet ve özgürlük değerlerini, bilincini yaymak, mazlumların ve tutukluların sesi olmak için yanınızda olduk. Mekameleen yönetimi, kimseden gizlenmeyen koşullar nedeniyle ve Kanal’ın tüm gerçeği aktarma misyonunu sürdürme kaygısıyla, kanalın yayınını, stüdyolarını ve tüm faaliyetlerini Türkiye dışına taşımaya karar vermiştir. Dünyanın farklı yerlerinden yayınlarımız yeniden başlatılacaktır. Buna göre kanal, Türkiye’deki stüdyolarını kapatacak ve önümüzdeki günlerde farklı dünya başkentlerinden yeniden yayına başlayacak. Bu fırsatı değerlendirerek, Türkiye’ye, liderliğine ve halkına, geçmiş yıllardaki cömert misafirperverlikleri için en derin teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

KAPATMA KARARI ERDOĞAN’IN ZİYARETİNİN HEMEN ARDINDAN GELDİ

Mısır, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi Körfez ülkelerinin, Müslüman Kardeşler’in Türkiye’deki faaliyetlerinden rahatsız oldukları biliniyor. Bu durum Türkiye ile söz konusu ülkeler arasındaki yıllardır devam eden gergin ilişkilerin nedenlerinden biri olarak gösteriliyor.

Kanalın Türkiye’deki faaliyetlerini kapatma kararı, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Suudi Arabistan’a yaptığı geziyle aynı zamana denk geldi.

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun