Mine Nur’un babası: Telefonla konuşurken kızım ölmüş…

Aksaray Üniversitesi öğrencisi Mine Nur Uysal, 3 Aralık’ta arkadaşı İrem Koyuncu ile marketten alışveriş yaptıktan sonra yurda gitmek için yolun karşısına geçmek isterken Gencay Kavlak (23) yönetimindeki 06 KFT 11 plakalı otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetti arkadaşı ise son anda geri çekilerek kurtuldu.

Mine Nur’u çarptıktan sonra aracıyla 90 metre sürüklediği belirlenen Kavlak, sevk edildiği hakimlikçe tutuklandı.

‘OKUMAK İÇİN ELİNDEN GELENİ YAPTI’

Burdur merkeze bağlı Gökçebağ köyünde çiftçilik ve besicilikle uğraşan Halil Uysal, “Kızım melek gibiydi. Okumak için elinden geleni yaptı. Tarih bölümüne merakı vardı. Yazın benimle çalışırdı, gece- gündüz pazara, ovaya giderdi, sebze toplardı. Pazar günü telefonla aradı. Biz de pazardan gelmiştik hanımla. Aradı, ‘Baba ne yapıyorsunuz’ dedi. ‘İyiyim, kızım yemek yedim, oturuyorum, annenler yemek yiyor’ dedim. ‘Baba markete alışverişe gidiyoruz’ dedi. ‘Kızım kantinden al’ dedim. ‘Kantin pahalı, market var orada ucuz. Oradan alacağız. İrem ile gidiyoruz’ dedi. Telefonun hoparlörü açıktı. Telefonu annesine verdim telefonu. Konuşurken telefon kesildi. Bir daha ses yok. Gülerek ‘Baba ya, baba ya’ diyordu. O an ses kesildi. Ben de o an şarjı bitti, zannettim. ‘Sonra arar’ dedim. Oysa kızım ölmüş de haberim yokmuş.” dedi.

İNTERNETTEN ÖĞRENDİM

Uysal, “1 saat sonra ‘hafif kaza oldu’ polis memuru aradı. 2 saat sonra mı bilmiyorum, tam hatırlamıyorum, ölüm haberini aldım. Herkesin haberi olmuş da benim olmamış. İçim daralıyordu. İnternetten Aksaray haberlerine baktım. Oraya düşmüş haber. Orada gördüm” ifadelerini kullandı.

‘KÜÇÜK KARDEŞİMİ OKUTACAĞIM DİYORDU’

Kızının tarihi çok sevdiğini anlatan Uysal, “Hocaları da geldi. ‘Sınavlarda çok başarılıydı’ dediler. ‘Verilen bütün ödevleri, proje, sunum hepsini yapıyordu’ dediler. Ama yavrum o günleri göremedi. ‘Öğretmen olacağım’ diyordu. ‘Küçük kardeşimi okutacağım’ diyordu. Ama göremedi. Bütün arkadaşları geldi. Hepsinden Allah razı olsun. Herkes çok sevmiş de Allah onlardan fazla sevmiş. Yanına aldı. Mekanı cennet olsun” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir