Manisa FK’de Levent Eriş devri başladı

Fikri Bayrıl Tesisleri’nde düzenlenen merasimde Eriş ve İhtilal ile mukavele imzalandı.

Merasime konuşan Manisa FK Lideri Mevlüt Aktan, Spor Toto 1. Lig’de birinci dönemlerini “genç jenerasyon” olarak tabir edilen teknik yöneticilerle geçirdiklerini belirterek, yeni dönemde kenti bilen, kentin futboluna ve dinamiklerine hakim isimlerle yollarına devam edeceklerini söyledi.

Anlaştıkları iki isimle de geçmişte çalıştıklarını ve birbirlerini yeterli tanıdıklarını vurgulayan Aktan, “Yeni teknik yöneticimiz Levent Eriş hocamız, bildiğimiz, uzun yıllar bir arada paylaşım içinde olduğumuz bir dostumuz. Levent İhtilal de bu kulüpte çok kıymetli noktalara parmak basmış bir isim. Aramızdaki o sevgiyi, o aidiyeti, o coşkuyu ve inancı bütün Manisa’ya yansıtmak istiyoruz.” dedi.

Kulüpte futbol yöneticisi olarak vazife alacak Levent İhtilal, konutu üzere gördüğü bir topluluğa dönmenin memnunluğu içinde olduğunu anlatarak, “İki yıllık bir orta verdik. Burada olmaktan ötürü çok memnunum. Bize bu vazifesi layık gören insanlara çok teşekkür ederim. Çalışacağız. Çok konuşan biri değilim, çalışırım. Çok işimiz var. İnşallah Allah bizi mahcup etmez.” diye konuştu.

Teknik yönetici Levent Eriş ise Manisa’nın mesleğinden kıymetli bir yere sahip olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Benim için özel bir yeri olan Manisa’da, bu kulüpte misyon yapmak onur. Bana ‘Gel.” dendiğinde hiçbir vakit konuşulacak sözün olmadığı yerdeyim. Bir misyon birlikteliği yapacağız. Çok farklı bir sinerji oluşturacağımızı düşünüyorum. Çok bedelli bir birliktelik olacak. Bu noktada fikirlerimizi ortaya koyduğumuz takdirde muvaffakiyet tabiatıyla gelecektir diye düşünüyorum. Biz tecrübemizi, birikimimizi, bugüne kadar olan donanımımızı ortaya koymak için geldik. Konutumuza geri döndük. O yüzden hislerim bazen fazlalaşıyor. Burası benim için özel bir yer. Burada olmaktan onur duyduğumu bilmenizi istiyorum.”

Kulüp lider vekili Engin Anlı, basın mensuplarının Eriş ve İhtilal’in mukavele müddetleriyle ilgili soruya, “Her iki isimle de gönül bağımız var. Bizim ortamızda sayıların yeri yok.” derken, lider Aktan da “Rakam ve yılın bir değeri yok. 10 yıl, 5 yıl deriz. Farklı bir şey yapmaya çalışıyoruz.” tabirlerini kullandı.

KAYNAK: AA