LUNA Muhbiri Konuştu: Çöküşün Arkasında Bunlar Var!

Terra (LUNA) olaylarında yeni bir güncelleme var gibi görünüyor. Görünüşe göre bir muhbir Terra ve Do Kwon’u dolandırıcılık ve yatırımcıların milyarlarca dolarlık mali sıkıntısına neden olabilecek bir dizi faktör için ifşa etti.  İşte detaylar…

Terra (LUNA) ekibinden projeye yönelik yeni iddialar

Bir kripto yatırımcısı ve Terra hayranı, Terra’da son zamanlarda neler olduğu hakkında gönüllü bilgi veren birkaç kişi tarafından temasa geçildiğini iddia ediyor. Uzman, Twitter hesabı (FatMan) aracılığıyla, muhbirler tarafından iddia edilen bir dizi suçlamayı aktardı.  FatMan ayrıca Terra Kurucusu Do Kwon, JUMP, Kanav Kariya ve FTX CEO’suna yönelik iddiaları da aşağıdaki şekilde aktardı:

“@stablekwon Jump’ın Mayıs 2021’deki kurtarma paketini biliyorum ve onlara LUNA olarak her ay ne kadar borçlu olduğunuzu tam olarak biliyorum.

“@jump_ Bireysel yatırımcıları UST’de, özellikle LUNA’da milyarlarca kaybetmeye yönlendirmek için tam olarak ne yaptığınızı biliyorum.

“@KanavKariya Sahne arkasında seni kimin kontrol ettiğini biliyorum, Slack grubunuzun 14 günlük saklama penceresi olduğunu biliyorum.

“@SBF_FTX Jump ile yüzde 30’luk Serum anlaşmasını ve sonrasında bireysel yatırımcılara ne yaptığınızı biliyorum.”

Terra için “yatırımcıları soymaya yönelik komplo” iddiası

FatMan, Do Kwon’un bir grup Blockchain üreticisi olan Jump ile UST ve Luna pazarlarını manipüle etmeleri karşılığında onlara aylık ödeme yapmak üzere bir anlaşması olduğunu iddia etmeye devam etti. Bu, bireysel yatırımcıların milyarlarca dolar kaybetmesine neden oldu. FatMan, Jump’ın başkanı Kanav Kariya’yı bir kukla olduğu ve gizli bir grup tarafından işletildiğini söyledi. Ardından FatMan, kripto borsası FTX’in CEO’sunu hedef alarak, onu bireysel yatırımcıları içeren bir DEX platformu olan Serum ile yüzde 30’luk bir anlaşmayı kolaylaştırmakla suçladı.

Bu suçlamalar, topluluk hala Terraform Labs ve Do Kwon’un UST ve Luna fiyatlarını sabit tutmak için ayrılan fonları zimmetine geçirdiği iddialarını sindirirken geliyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Kwon, kayda değer bir etki olmamasına rağmen BTC rezervlerini bu amaç için harcadığını iddia ediyor. Ancak BTC’nin satılması, UST ve Luna’nın çöküşünü engellemedi. Güney Koreli yetkililerin Kwon ve Terra Foundation Guard’ı araştırdığı bildirildi. Bu, Terra topluluğunda gerilime neden oldu çünkü Terraform Labs ve TFG’nin varlıkları yetkililer tarafından dondurulursa, Luna sahipleri için vaat edilen geri ödemeler olmayacak.