Joao Pedro: Fenerbahçe benim için gerçek tercihti

Fenerbahçe’nin yeni transferlerinden Brezilya asıllı İtalyan futbolcu Joao Pedro, Sarı-lacivertlilerin kendisi için hakikat bir tercih olduğunu söyledi. 

Fenerbahçe Televizyonu’nda yayınlanan Günün Röportajı programına konuk olan 30 yaşındaki Joao Pedro açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe’nin kendisi için hakikat tercih olduğunu belirten Joao Pedro’nun açıklamaları şöyle:

“Buradaki birinci günlerim çok yeterli geçti. Yeni bir kadroya geldiğiniz vakit biraz utangaç olabiliyorsunuz ama birinci andan itibaren kadro arkadaşlarım tarafından çok uygun karşılandım. Bir oyuncunun kendini meskeninde hissetmesi çok kıymetli. İnanılmaz bir atmosfer var. Benim yapmam gereken en kısa müddette buraya adapte olmak ve elimden geleni yapmak. Fenerbahçe’yi biliyordum lakin olağan çok ayrıntılı değil. Alex’ten burayı çok dinledim zira o benim için büyük bir isim. Bruno Alves daha evvelden kadro arkadaşımdı, onunla konuşmuştum. Christian’la konuştum. Çok fazla bilgi alma imkanım oldu. 3 sene öncede buraya eski ekibimle hazırlık maçı için gelmiştim. Taraftarların yaratmış olduğu o sıcak atmosferi gördüm. Bunlarda benim burayı seçmemi sağladı. Buraya gelirken biliyordum ki benim için yanlışsız tercih burasıydı.”

“FENERBAHÇE’Yİ TERCİH ETME SEBEPLERİMDEN BİRİ DE JORGE JESUS’TU”

“Jorge Jesus büyük bir antrenör. Ona karşı daha evvel oynama fırsatı yakalamıştım. Flamengo ekibinde inanılmaz işler yaptı. Oradaki elde ettiği muvaffakiyet Brezilyada daha yakından tanınmasını sağladı. Kendisiyle tanışmıştım. Buraya gelme sebeplerimden bir tanesi de o. Her vakit kazanmayı isteyen bir teknik adam. Kazanamasa da oyuncularından her vakit elinden geleni yapmasını isteyen bir teknik yönetici.”

“Bu kulübün ve taraftarın büyüklüğünden ötürü kazanmak dışında diğer hiçbir şey düşünemeyiz. Bunun için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz ve herkesin bunun için hazır olduğunu görüyorum.”

“TARAFTARLARDAN ÇOK SAYIDA BİLDİRİ ALDIM”

“Benimle ilgili haberler çıkmaya başladığı birinci andan itibaren taraftarlardan bir sürü bildiri aldım. Bir oyuncu için bu sevindirici bir gelişme. Ne kadar istendiğinizi gösteriyor ancak birebir vakitte üzerinizdeki sorumluluğu da arttırıyor. Bu biçim oyuncular bu sorumluluğun altından kalkabilecek oyunculardır. Bu biçim reaksiyonlar bizim için sevindirici.”

“Her vakit kadro arkadaşlarına yardım etmeyi seven biriyim. İtalya’da da tarihi büyük bir kulüpte oynadım. Orada da saha dışında liderlik yapmaya çalışıyordum. Burada da elimden geldiğince saha dışında da arkadaşlarıma yardımcı olmaya çalışırım. Zira lakin bu halde başarılara ulaşabiliriz. Mesleğimde başarmak istediğim daha çok fazla şey var. Ekibi güçlendiren saha dışındaki birlikteliktir. Hayatı keyif alarak, eğlenerek yaşamaya çalışan birisiyim. Büyük bir kulüpte olduğumu biliyorum. Sorumluluklarım çerçevesinde elimden geleni yapmaya çalışacağım.”

“BÜYÜLEYİCİ”

“Başlangıçta yeni bir kent tedirginlik yaratır lakin ailemle kenti gezdik ve büyülendik. Hoş ve büyüleyici bir kent. Kocaman metropol. Oğlum taraftarlarımızın ne kadar büyük ve tutkulu olduğu görünce çok heyecanlandı. Maçlara gelmek için sabırsızlanıyor. Futbola aşık ve burada olduğu için çok memnun. Burada çok olumlu karşılandık. Kulübün büyüklüğü, bizim burada ne kadar istendiğimiz, kentin güzelliği… Bütün bunlara baktığımız vakit ben ve ailem en hakikat tercihi verdik.”

“Sezon başlarken kendime yeni amaçlar belirlerim. Performans olarak ulaşmak istediğim hedeflerim var lakin bunları sır olarak saklamak isterim. Dönem sonu söyleyebilirim.”

“HER VAKİT ŞAMPİYONLUKLAR İÇİN OYNAYAN BİR EKİPTE OYNAMA HAYALİM VARDI”

“Futbola başlayabilmek için her şeyden evvel İlahın verdiği bir yeteneğiniz olması gerekiyor. Futbola aşık bir çocuktum. Yalnızca yetenek yetmiyor, çok çalışmanız gerekiyor. Hayatım boyunca çok çalıştım. Kolay olmadı fakat bu çalışmalarımın sonucunda son yıllarda başardıklarımla buraya gelmenin biletini aldım. Her vakit şampiyonluklar için oynayan bir ekipte oynama hayalim vardı.”

“FUTBOLDA AYRINTILAR FARK YARATIR”

“Özellikle burada olduğu üzere yüksek düzeyde oynayan gruptaysanız, her müspet ayrıntı fark yaratıyor. Çok hoş bir atmosfer var. Bu hoş ortam dönem boyunca bize yardımcı olacak kesinlikle zira dönem boyunca zorluklarda yaşayacağız. Yaşadığımız zorluklardan sahip olduğumuz birliktelik ve arkadaşlıkla çıkacağız. Her şeyi kazanmak istiyorsanız ufak ayrıntılar fark yaratıyor.”

“BU KULÜP ŞAMPİYONLUĞU HAK EDİYOR”

“Taraftarlarımıza beni çok hoş karşıladıkları için tekrardan teşekkür ediyorum. İnanılmazdı. Sahiden yeterli karşılanmak çok kıymetli. Huzurlu bir yerde olduğunuzu hissetmek çok değerli. Buraya geleli az bir mühlet oldu fakat gördüm ki bu kulüpte çalışanlar, futbolcular, teknik grup, herkes tek bir gaye için odaklanmış. Bu kulüpte bunu hak ediyor. Hiç kuşku yok ki taraftarlarımızın dayanağı ardımızda olursa biz şampiyon olabiliriz.”