iQOO 9 ailesinin yeni üyesi yolda: iQOO 9T’nin teknik özellikleri belli oldu!

Ürettiği akıllı telefonlarla belirli bir kullanıcı kitlesi oluşturan Vivo, akıllı telefonlarındaki ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Ocak ayının ilk haftasında tanıtılan amiral gemisi akıllı telefon ailesi iQOO 9’a yeni bir üye ekleniyor. iQOO 9T akıllı telefonunun özellikleri belli oldu.

iQOO 9T, Snapdragon 8+ Gen 1 ile Temmuz’da geliyor

Vivo, iQOO 9, iQOO 9 Pro ve iQOO 9 SE modellerine sahip son amiral gemisi ailesini genişletmek istiyor. Aileye katılacak son isim olan iQOO 9T, dümende androidler için son teknoloji olarak bilinen Snapdragon 8+ Gen 1 ile Temmuz ayında Hindistan’da tanıtılacak.

iQOO 9T, ekran kısmında AMOLED teknolojisine yer verecek. Öte yandan yenileme hız ve boyutu hakkında bir bilgi paylaşılmadı. Buna ek olarak ekranın, Full HD+ veya Quad HD+ formatlı bir panele sahip olması bekleniyor.

iQOO 9 serisinin önceki üyeleri, 120W kablolu şarj desteğine sahipti. Ailenin son üyesi de bu özelliğe sahip olacak. Ayrıca 50W kablosuz şarj özelliği de bulunacak. Henüz doğrulanmamasına rağmen akıllı telefon,  4.700 mAh pil ile gelecek.

Öte yandan iQOO 9T akıllı telefonunun diğer teknik özellikler bilinmiyor. Ancak, ana hatlarıyla ailenin diğer üyeleriyle aynı özelliklere sahip olması bekleniyor. iQOO 9 serisi, Arkada 50 Megapiksel ana kamera, 13 Megapiksel ultra geniş aç, 13 Megapiksel derinlik sensörü ve ön kısımda 16 Megapiksel özçekim kamerası bulunduruyor.