İlk ön siparişlere göre iPhone 14 Pro, serinin kralı olacak!

Apple tarafından geçtiğimiz günlerde tanıtılan ve organizasyonun akabinde ön siparişe açılan iPhone 14 serisine ilişkin bilgiler gelmeye devam ediyor. Ünlü duyumcu Ming-Chi Kuo tarafından aktarılan bilgilere göre, Çin’de satılan iPhone 14 modellerinin %85’ini iPhone 14 Pro modeli oluşturuyor. Bu gerçekten inanılmaz büyük bir rakam çünkü kalan %15’lik dilim için iPhone 14, iPhone 14 Plus ve iPhone 14 Pro Max’in yarışması gerek.

Peki ne oldu da iPhone 14 Pro diğer modellerin bu kadar önüne geçti? Ünlü analiste göre yanıt, standart model olarak tabir edilen iPhone 14 ve iPhone 14 Plus ile Pro modelleri olarak tabir edilen iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max arasındaki özellik farklarında saklı.

İlk ön siparişlere göre iPhone 14 Pro, serinin kralı olacak!

Bilindiği üzere Apple, artık standart modellerle Pro modelleri arasında önemli özellik farkları olacağını açıklamış ve bir nevi Pro modellerinin bir adım önden gideceğini duyurmuştu. İşte iPhone 14’ün iPhone 13’den pek bir farkının olmaması, iPhone 14 Plus’ın ise yalnızca büyük ekran farkı sunması, kullanıcıları iPhone 14 Pro’ya itiyor.

Peki neden iPhone 14 Pro Max değil de iPhone 14 Pro diye soracak olursanız onun yanıtını da biz verelim, tabi ki fiyat. İki model arasındaki tek önemli fark ekran büyüklüğüyken, kullanıcıların bu fiyat farkını ödemek istememeleri son derece normal. Yine de Çin dışından yeni verilerin gelmesiyle birlikte modeller arasındaki bu satış adet farkının da önemli ölçüde azalacağı düşünülüyor.