İki Yeni Asus ROG Phone 7 Modeli Geekbench’te Gözüktü

Geekbench veritabanında gizlenen iki yeni Asus ROG Phone 7 modeli ortaya çıktı. Daha önce bir 7D modelinin de göze çarptığını not olarak düşelim. AI2205_B ve AI2205_C’nin muhtemelen Asus ROG Phone 7 ve 7 Pro olduğu düşünülüyor. Doğrulanmamış haberler ise C sürümünün Hindistan’da satışa sunulacağını iddia ediyor.

Şimdiye kadar gördüğümüz B, C ve D varyantlarının hepsinin 3.19 GHz ana çekirdeğe sahip olan Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2’nin temel sürümünü kullandığını hatırlatalım. Geçmişte şirket, Qualcomm’un en iyi çipinin güçlendirilmiş sürümlerini sunuyordu. ROG Phone 5 (ve Pro), temel Snapdragon 888 (2.84GHz) ile piyasaya sürüldü. Ardından Snapdragon 888+ (2.99GHz) ile çalışan ROG Phone 5s (ve Pro) geldi.

8. neslin ana çekirdeğini burada görülen 3.19 GHz’den 3.36 GHz’de çalıştıran bir sürümü var, ancak bu Samsung’a özel. Bunun zamanlanmış bir ayrıcalık olup olmadığını ise henüz bilmiyoruz.

Her üç model de 16 GB RAM’e sahipti ancak Asus’u bildiğimiz için en az 18 GB’lık bir sürüm de olmalı. Bu, diğer 8. nesil amiral gemilerinde gördüğümüz gibi LPDDR5X RAM olabilir.

Asus ROG Phone 6 serisi geçen yılın Temmuz ayında geldi. Bu anlamda yeni nesil ROG telefonları görmemize en az birkaç ay kaldı diye düşünüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir