Haluk Pekşen’in vefatıyla ilgili açıklama: Babama yanlış teşhis kondu

ANKARA – CHP eski Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’in vefatının akabinde, Pekşen’in Covid-19 aşısı nedeniyle vefat ettiği argümanları gündeme geldi. Pekşen’in kızı Ezgi Pekşen kelam konusu tezleri yalanlayarak açıklama yaptı.

Ezgi Pekşen, “Kamuoyunun yanlış bilgilendirilmemesi ismine hayatımızın en acı günlerinden geçerken bu açıklamayı yapmak zorunluluğunu hissediyorum” diyerek başladığı toplumsal medya paylaşımında babasının aşı ya da covid nedeniyle değil “yanlış teşhis” sonucu vefat ettiğini belirtti.

Ezgi Pekşen’in babasının vefatına ait açıklaması şu biçimde:

EKG’Sİ OLAĞAN ÇIKTI: Kamuoyunun yanlış bilgilendirilmemesi ismine hayatımızın en acı günlerinden geçerken bu açıklamayı yapmak zorunluluğunu hissediyorum. Değerli babam Haluk Pekşen ne zatürre ne Covid ne de aşı sebebiyle hayatını yitirmiştir. 15 Ağustos 2022 günü akşamı yemek yerken rahatsızlanması üzerine Acıbadem Bodrum Acil’ine gittik. “Göğsünde bir yanma hissettiğini, bu acının yemek esnasında başladığını” tabir etti. Yapılan analiz sonucunda kan pahaları referans aralıkları içerisinde, ekg si de olağan çıktı.

ATEŞİ ÇIKMAYA BAŞLADI: Ağrı kesici verip bizi konuta gönderdiler. Babamın acısı tüm gece devam etti ve sabah erken saatte yine “beni hastaneye götürün” dedi, tabipler yeniden herşeyin olağan olduğunu belirtseler de babam hastaneye yatmak istedi.O gece tansiyonu yükselip alçalmaya ve ateşi çıkmaya başladı

ENFEKSİYON OLUŞMUŞTU: Çarşamba günü tüm pahaları yükselmişti, bedende enfeksiyon oluşmuştu. Babamın sorumlu tabibi ne tuhaftır ki bir kelamım ona(!) gastrologtu. Covid, zatürre başlangıcı vs türlü varsayımlarda bulunsalar da bir türlü teşhis koyamadılar. Babam tahminen anlayan çıkar diye odaya gelen tüm tabiplere “göğsümde yanma var yatınca artıyor, yemek yiyince artıyor. Reflüm var ondan olabilir mi” diye anlattı. Ancak “ne olacak bu memleketin hali” diye babama keder yanan o bireylerin aklına “size bir endoskopi yapalım”demek gelmedi.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ ÇÖKMÜŞTÜ: Bir müddet sonra “iyileştin” diye taburcu ettikleri babam daha da berbatlaştı ve uçak ambulansla Ankara İtimat Hastanesi’ne getirdik. Tabipler yemek borusunun 32.cm’nde kalp hizasında delik olduğunu fark ettiler ve babama sordular.
Babam da balık yediği sırada kötüleştiğini ve bunu Acıbadem’de tabir ettiğini söyledi. Lakin artık enfeksiyon kalp zarına yol yapmıştı, pahaları çok artmış ve uygulanan yanlış tedavi sebebiyle bağışıklık sistemi çökmüştü. Hekimler ellerinden geleni yapsalar da 22 gün geçmişti.

AŞI İLE HİÇBİR İLGİSİ YOKTUR: Benim canım babam her zamanki üzere elinden gelen tüm çabayı verdi fakat 1 ay dayanabildi. Yaşadığımız bu acıyı hazmedemiyoruz, yüreğimiz yanıyor. “Size anjiyo yapalım” demek yerine “size endoskopi yapalım” deseler şuan Haluk Pekşen aslanlar üzere yanımızda olacaktı. Fakat babama konulan yanlış teşhis üzere yanlış bilgilerle insanların kandırılmasını kendi vicdanımıza yediremeyiz. Babamın durumunun aşı ile hiçbir ilgisi yoktur. (DUVAR)