Hakkari’deki şenlik renkli manzaralara sahne oldu

Hakkari Valiliği öncülüğünde Cilo Dağları’ndaki Sat Buzul Gölleri’nde bu yıl 4.’sü düzenlenen Tabiat Sporları Şenliği’ne katılan türkücü Aydın Aydın da kuzusu ile birlikte kar banyosu yapanların ortasında yer aldı.

Festival Sat Buzul Gölleri’nde düzenlendi

Hakkari ilinin Yüksekova ilçesi hudutlarında yer alan Cilo Dağları’ndaki Sat Buzul Gölleri’nde düzenlenen Tabiat Sporları Şenliği renkli manzaralara sahne oldu.

Yüzlerce kişi halaya katıldı

Festivale Hakkari ilinin ileri gelenlerinin dışında, yurt içinden ve yurt dışından vatandaşlar katıldı. Festivalde yüzlerce kişi halaya katılarak adeta buzul dağlarını inletti.

“Hakkari’de temmuza kadar kar var”

İHA’nın haberine nazaran şenliğe katılanlar serinlemek için Bodrum, Marmaris, Çeşme’ye gitmeye gerek olmadığını, Hakkari’de temmuz ayında kar olduğunu söylediler.

“Karda bronzlaşıyoruz”

Festivale katılan Aydın, “Ben hayvan dostuyum. Dünyada birinci kere hayvanlarla düet yaptım. Bugün Sat Buzul Gölleri’ndeyiz. Valimiz ve Belediye Lider Vekilimiz İdris Akbıyık tarafından 4.’sü düzenlenen Tabiat Sporları Festivali’ne çok hoş bir ilgi var. Bugün beşerler Marmara, Ege ve Karadeniz’de yüzerken, biz de Hakkari’de kar banyosu ve karda bronzlaşıyoruz” dedi.