Fenerbahçe’de Jorge Jesus gelişmesi: Muahede tamam, imzaya bekleniyor

Fenerbahçe, Portekizli teknik yönetici Jorge Jesus ile büyük ölçüde mutabakat sağladı. Jesus’un avukatı Luis Miguel Henrique mukavele ayrıntılarını görüşmek için İstanbul’a geldi.

Jorge Jesus kısa mühlet içinde İstanbul’a gelerek resmi imzayı atacak. Jesus’un yıllık maliyetinin yardımcılarının maaşları dahil olmak üzere yaklaşık 7 milyon Euro, mukavele müddetinin ise en fazla 2 yıl olması bekleniyor.

Gazeteci Candaş Tolga Işık da toplumsal medya hesabından Fenerbahçelileri heyecanlandıran bir paylaşım yaptı. Işık, “Haberi düzgün yazayım, Fenerbahçe Jorge Jesus’la anlaştı. Yeni teknik yönetici yarın ya da pazar günü İstanbul’da olacak. Fenerbahçeli dostlara iyi, uğurlu olsun” kelamlarına yer verdi.

JORGE JESUS KİMDİR?

Jorge Jesus, 24 Temmuz 1954 tarihinde Portekiz, Amadora’da doğmuştur. Tam ismi Jorge Fernando Pinheiro de Jesus’dur. Futbolcu olduğu periyotta orta sahanın sağında misyon yaptı. Profesyonel futbol hayatına Portekiz gruplarından Sporting Lizbon’da başladı. 16 yıl yaptığı futbol hayatında birçok farklı kulüplerde olan Jorge Jesus, hiç bir vakit beklenilen performansı gösteremedi ve daima yedek kaldı. 16 yılda yaklaşık 160 maçta takımda oldu. 1989 yılında faal futbol hayatını bırakarak emekli oldu.

1989 yılından 2014 yılına kadar yaptığı Teknik Yöneticilik hayatında ise daha başarılı olmuş ve şimdiye kadar 15 kadro çalıştırmıştır.

Çalıştırdığı kadrolar sırasıyla; Amaro FC, Felgueiras 2015, Uniao Maderia, CF Estrela, Vitoria Setubal, CF Estrela, Vit. Guimaraes, Moreirense, Leiria, Belenenses, SC Braga, Benfica, Sporting Lizbon, Al Hilal, Flamengo.

Jorge Jesus’un mesleğinde çalıştırıdığı 15 kadrodan en çok dikkat çekenler ise Braga, Benfica, Sporting Lizbon ve Flamengo’dur.