Fatih Erbakan’dan emekli ve çalışana en az yüzde yüz artırım kelamı

Uşak’ta esnafı ziyaret eden Erbakan, partisinin Uşak Öğretmenevi’nde düzenlenen 2. Olağan Vilayet Kongresine katılarak bir konuşma yaptı.

Toplumun birçok bölümünün Ulusal Görüş iktidarını aradığını, son aylarda Türkiye’de en fazla üye artışı kaydeden parti olduklarını savunan Erbakan, en kısa vakitte 500 bin üye gayesine ulaşacaklarını söyledi.

Yeniden Refah Partisi’nin ülkenin umudu olduğunu belirten Erbakan, “Buradan bütün Türkiye’ye sesleniyorum. Ümitsizliğe kapılmayın, karamsarlığa düşmeyin. Zira artık deva var. Yine Refah Partisi her geçen gün güçlenerek gümbür gümbür yoluna devam ediyor, iktidara yürüyüşüne devam ediyor.” diye konuştu.

Hükümetin iktisat ve tarım siyasetlerini eleştiren Erbakan, bu alanlardaki problemlerin lakin Ulusal Görüşle çözülebileceğini sav etti.

İktidarları periyodunda ulusal kaynak paketleri açıklayacaklarını, memura, emekliye, emekçiye en az yüzde 100 maaş artırımı yapacaklarını, çiftçiye yüksek taban fiyatlar ve ucuz mazot vereceklerini anlatan Erbakan, “Yeniden meydanlara inme vakti gelmiştir. Ulusal Görüş coşkusunu, heyecanını bütün Türkiye’de yine yaşatmanın vakti gelmiştir. 94 şahlanışının, 95 şahlanışının heyecanını yine yaşama vakti gelmiştir.” tabirlerini kullandı.

KAYNAK: AA