Eski Trabzonsporlu Anthony Nwakame, 3. kere Galatasaray’a önerildi!

Geçen dönem Trabzonspor ‘un şampiyonluğunda büyük hisseye sahip Antony Nwakaeme, menajerler tarafından Galatasaray ‘a önerildi. 33 yaşındaki kanat oyuncusu bordo-mavili kulüple yeni kontrat imzalamamıştı.

Fanatik’in haberine nazaran, Nijeryalı oyuncu bu transfer devrinde 3. defa Galatasaray’a önerildi. Daha evvel yapılan görüşmelerde Nwakaeme’nin istediği yüksek maaş ve uzun kontrat nedeniyle transfer gerçekleşmemişti.

OKAN BURUK KARARINI VERMEDİ

Anthony Nwakaeme daha evvel Galatasaray’la yaptığı görüşmelerde 2+1 yıllık kontrat ve 2.5 milyon Euro bonuslarla 3 milyon Euro talep etmişti. Sarı-kırmızılı kulübün 1+1 yıllık ve 2 milyon Euro civarında bir sayı önereceği belirtiliyor.

Sarı-kırmızılı idare, Nwakaeme’yi Okan Buruk’a iletti. Okan Buruk ise Yunus ve Kerem’in zıt ayaklı olması nedeniyle Nwakaeme’nin fark yaratabileceğini düşünüyor. Lakin Buruk, Nwakaeme’nin yaşı ve çok uzun müddettir idman yapmaması sebebiyle şu an için kesin kararını vermedi.

SEZONA DAMGA VURMUŞTU

Trabzonspor’dan 3 milyon Euro’ya yakın maaş isteyen ve bu nedenle yeni kontrat yapılmayan oyuncu şimdi ekip bulamadı.

Trabzonspor’la geçen dönem şampiyonluğa ulaşan ve büyük katkı sağlayan Nwakaeme 15 gol, 11 asistlik performansla döneme damga vurmuştu. Nwakaeme bu performansı ile sebebiyle birçok uzman tarafından dönemin 11’ine seçilmişti.