Esentur’ta eski emlakçı çalışanı, dairedeki kombiyi söküp sattı

İstanbul’un Esenyurt ilçesine bağlı Balıkyolu Mahallesi’nde bulunan bir apartmanda, 11 Temmuz günü, Oğuz Şimşek tarafından 2 ay evvel satış için emlakçıya verilen apartmanın giriş katındaki dairedeki kombi kayboldu.

İddiaya nazaran, emlakçının eski çalışanı meskene gelerek kombiyi söktürdü ve 1.500 lira karşılığında sattı.

Üst katta yaşayan konut sahibinin annesi Libas Şimşek, güvenlik kamerası kayıtlarından emlakçının eski çalışanını tespit etti.

DHA’nın haberine nazaran; emlakçıyı arayıp kombiyi isteyen Şimşek, “Eski elemanım çalmış. Benimle alakası yok.” yanıtını aldı.

Şimşek ailesi ve öbür emlakçılar polise giderek şüphelilerden şikayetçi oldu. Bunun üzerine çalışma başlatan polis takımları, kombiyi alan kişiyi yakaladı. Birebir kişinin farklı meskenlerden de bu halde kar sağladığı öğrenilirken, satın alan kişi kombileri iade etti.

“Aynı gün 3 daireden birebir formda kombi alınmış”

Ev sahibinin annesi Libas Şimşek, şu sözleri kullandı:

“Oğlum, bu konutu satılığa çıkardı. Anahtarı da emlakçılara verdi. Bu emlakçı da anahtarı hepsine dağıttı. Bir bayan, anahtarla kapıyı açıp içeri girmiş. İçerden kombiyi söküp, alıp götürmüşler. Çocukla gelmişler bir de. Kapıyı açıp rahatça giriyorlar. Emlakçılar kendi ortasında bu görüntüleri paylaştı. Polisler de kombiyi alan kişiyi yakalamış. Emlakçı şimdi yakalanmamış. Tıpkı gün 3 daireden birebir halde kombi alınmış. Adam 3 kombiyi 4 bin 500 liraya almış. Geldi bu kombiyi takıp, gitti.”