Enis Berberoğlu MİT TIR’ları kararını sosyal medya paylaşımıyla “Her zulme şerbetliyim” diyerek değerlendirdi.

Yargıtay, Adana ve Hatay’da Ocak 2014’te silah taşındığı gerekçesiyle durdurulan Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) TIR’larına ait görüntülerin yayınlanmasına ilişkin ‘terör örgütü üyesi olmamakla birlikte örgüte yardım’ suçundan yargılandıkları davada ceza almayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu ve Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül hakkında verilen kararı bozdu.

Gazeteci İsmail Saymaz, halktv.com.tr’de yayımlanan “14 Mayıs’a 45 gün kala: Yargıtay’dan 14 Mayıs ayarlı karar” başlıklı bugünkü yazısında Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin Berberoğlu ve Gül hakkındaki cezanın ‘FETÖ’ye yardımdan ceza verilmesi için’ bozulduğunu yazdı.

Enis Berberoğlu’nun açıklamaları şöyle;

“YARGITAY’I CİDDİYETE DAVET EDİYORUM”

1. Yargıtay seçim arifesinde yine beni unutmamış. Hiç şaşırmadım, çünkü Saray hakimlerinin ilk marifeti ve rezaleti bu değil. Yalnız bilsinler ki, her zulme şerbetliyim, ülkeme #hakhukukadalet gelene kadar ödenecek her bedele razıyım. Haklıyım o yüzden yine kazanacağım.

2. Yalnız Yargıtay’ı biraz ciddiyeti davet ediyorum. Aşağıya herhalde siparişi yetiştirme telaşıyla aceleye getirdikleri kararın görselini koyuyorum. Yıllardır daimi müşterinizim bir zahmet ismimi öğrenin artık; Enes değil Enis! Bir de dönemim 7. (1943-1946) değil, 27. (2018-23).

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir