Elon Musk, skandal sav hakkında konuştu: “Nicole, dava açmalı”

Geçtiğimiz günlerde Elon Musk yeniden bir skandalın merkezindeydi. Wall Street Journal; Musk’ın, yakın arkadaşı Google kurucularından Sergey Brin’in eşi Nicole Shanahan ile birlikte olduğunu sav etmişti. Savları inkar eden Musk, artık de haber için Nicole Shanahan’ın gazeteye dava açması gerektiğini söylüyor.

Bu hafta başında teknoloji dünyası Elon Musk ile ilgili yeni bir skandalla sarsıldı. Wall Street Journal’da çıkan haberlere nazaran; Elon Musk, Sergey Brin’in eşi Nicole Shanahan ile birlikte olmuş, hatta bu durum Brin ve Shanahan’ın boşanması ile sonuçlanmış.

Elon Musk, çıkan haberleri Sergey Brin ile birlikte katıldığı bir partiden fotoğrafı paylaşarak yalanlarken Shanahan’ın gazeteye dava açması gerektiğini söyledi.

Tesla CEO’su, bir kamu adamı olarak kendisinin bir haber kuruluşuna karşı hakaret davasını kazanamayacağını, lakin Shanahan’ın dava açması gerektiğini tweet’ledi. Musk, WSJ editörü Michael Siconolfi’nin çok fazla düzmece haber yaptığını da yazdı.

SERGEY BRIN SESSİZLİĞİNİ KORUYOR

Aldatma haberinden sonra Elon Musk, Twitter’dan argümanları inkar ederken, Nicole Shanahan’ın avukatı da müvekkilinin Elon Musk ile bağlantısı olduğunu reddetti. Avukat Bryan Freedman DailyMail.com’a yaptığı özel bir açıklamada, “Hiç kuşkunuz olmasın, Nicole’ün Elon Musk ile münasebeti olduğuna dair çıkan haberler büsbütün yalan” dedi. Brin ise şimdi bahisle ilgili hiçbir açıklama yapmadı.

Musk, Rupert Murdoch’un News Corp’una ilişkin olan gazeteyi tüm yıl boyunca kendisine karşı yazılar yazmakla da suçladı: “WSJ, okuyucuları için nitekim değerli olan ve kulaktan dolma değil, sağlam gerçeklere dayanan öyküler yayınlamalı.”

Musk açıklamalarına şu sözlerle devam etti: “Buradaki asıl sorun, Michael Siconolfi’nin sıfır gazetecilik bütünlüğüne sahip olmasıdır.”