Ekrem İmamoğlu’nun bitmeyen tatilini savunması CHP’li belediye liderlerine kaldı

İstanbul’da geçtiğimiz gün tesirli olan sağanak yağış nedeniyle sokak ve caddeler göle döndü. Gece saatlerinde tesirli olan kuvvetli yağış sonrası çok sayıda mesken ve işyerini su bastı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe sel bölgesine giderek taşkında ziyan gören Esenyurt’ta incelemelerde bulundu.

İstanbul’u sel götürürken İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun tekrar tatilde olduğu ortaya çıktı. Fethiye Uzunyurt’ta tatilde olduğu öğrenilen İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun İstanbullu güç durumdayken vazifesinin başında olmaması büyük reaksiyon topladı.

Tepkilerin Twitter’da gündemin birinci sıralarına oturması sonrası, gün sonuna gerçek Ekrem İmamoğlu toplumsal medya hesabından açıklama yaptı. İmamoğlu, “Bayram günü ikindi saatlerinde ailemle vilayet dışındaydım” diyerek İstanbul dışında olduğunu tabir etti.

SAVUNMA İŞİNİ CHP’Lİ BELEDİYE LİDERLERİ ÜSTLENDİ

İstanbullu sel felaketiyle boğuşurken İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun tatil yapıyor olması megakentlileri yine isyan ettirirken İmamoğlu’nu savunma işi ise CHP’li belediye liderlerine kaldı. Kartal Belediye Lideri Gökhan Yüksel, Kadıköy Belediye Lideri Şerdil Dara Onbaşı, Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Muart Çalık ve Şişli Belediye Lideri Muammer Keskin toplumsal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla İstanbul’u bir afette daha yazgısına terk eden İmamoğlu’na takviye oldu.