e-Devlet’te bir yenilik daha! Artık büsbütün fiyatsız

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisinden yapılan açıklamaya nazaran, artık e-Devlet Kapısı ‘kotasız’ hale geldi. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Lideri Ali Taha Koç, ‘kotasız e-Devlet’ çalışmasına ait bilgi verdi.

e-Devlet Kapısı’nın her geçen gün gelişen hizmetleriyle Türkiye’nin dijital yüzü olduğunu vurgulayan Koç, platformun 88 kuruma ilişkin 6 bin 600’den fazla dijital hizmet sunduğunu söyledi.

İNTERNET KOTALARINDAN HARCAMAYACAKLAR

Koç, vatandaşların dijital hizmete her yerden ulaşabilmesi için aralıksız çalışmalarını sürdürdüklerine dikkati çekerek, şöyle konuştu:

“e-Devlet Kapısı’nda maksadımız tüm vatandaşlarımızın 7/24 işlerini en kısa müddette ve en inançlı formda gerçekleştirmelerini sağlamak. Bu maksat doğrultusunda vatandaşlarımızın süreçlerini her şartta yapabilmeleri için çalışıyoruz. Tüm vatandaşlarımıza hoş bir haber vermek isterim. Bundan sonra, taşınabilir abonelerin e-Devlet Kapısı kullanımı internet kotalarından harcamayacak.”

MOBİL OPERATÖR FİRMALARI ÇALIŞMALARI TAMAMLADI

Koç, bu kapsamda taşınabilir operatör firmalarıyla görüştüklerini belirterek, “e-Devlet Kapısı kullanımının taşınabilir abonelerin internet kotasından harcamaması için tüm çalışmalar tamamlanarak, vatandaşlarımızın kullanımına açıldı. Artık e-Devlet Kapısı’nda kullanılan internet, taşınabilir abonelerinin kullanım kotasından düşmeyecek.” sözlerini kullandı.

e-Devlet Kapısı’nı geliştirmek için yenilikçi ve vatandaşın hayatını kolaylaştıran fikirlere her vakit kıymet verildiğini lisana getiren Koç, faal, kolay, süratli ve muteber e-Devlet Kapısı kullanımı için 7/24 çalışıldığını kelamlarına ekledi.