Devlet Bahçeli: İdam cezasına takviye veririz

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli partisinin küme toplantısında konuşuyor.

Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar şu halde:

“Cüneyt Arkın’a Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Yeri cennet olsun.

18 Şubat 2022 tarihinden bu yana 589 ilçemizi ziyaret ederek partimizin ve Cumhur İttifakı’nın iletilerini ilettik. Esnaflarımızla sözleştik, personellerimizle, çiftçilerimizle gelecek gayelerimizi konuştuk.

Zillet ittifakının sabıkalı ortakları boş ümitlere kapılmasınlar. Mağlup ve mahçup hale düşecekleri günler yakındır.

Yenilen pehlivan güreşe doymazdır lakin sizi doyuracağız. 2023’te sayın Cumhurbaşkanımız yine seçilecektir. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylığı yasaldır. Türkiye’nin geleceğini Cumhur İttifakı inşa edecektir.

Vakit gayemize kilitlenme vaktidir. Vakit gönüllerde kucaklaşma vaktidir. Biz pırıl pırıl bir geleceğin peşinden koşanlarız.

Doğal felaketlerle gayret çok sıkıntı kurallara karşı yapılan insan üstü bir çabadır. Farklı sebeplerden ortaya çıkan doğal afetler, elbette hayatın olağan akışını etkilemektedir. Dün Bartın, Karabük, Sinop, ve Zonguldak’ta görülen sağanak yağışlar üzücü sonuçlara yol açmıştır. Bütün vatandaşlara geçmiş olsun diyor, zaraların karşılanacağına inanıyorum.

Ormanlarımız ulusal servetimizdir. Bu serveti korumak her vatan evladının vazifesidir. Ormanlar hem gücümüz hem süsümüzdür. Yeşile düşman kesilenler, devir dönem yalnızca ağaçlarımızı değil canlarımızı da yakmaktadır. Ormanlar birçok canlının yuvasıdır.

Ormana, yeşile, tabiata, orman köylülerine ve Türkiyemiz’in doğal varlığına, mazereti ne olursa olsun sabotaj ve hücum içinde olanlara en ağır cezayı vermek milletimizin beklentisidir. Hayat ışığını söndürmek boynumuzun borcudur.

Bu tip bir vandallığın olağan karşılanması, sıradan görülmesi akla adalete alışılmamıştır. Marmaris’teki yangında, bu sanık, ‘Aileme kızdım ormanı yaktım’ açıklamasını yapmıştır. Şu cürete bakar mısınız? Her canı sıkılan bir yeri yakarsa, ulusal varlığımızı nasıl koruyacağız. Bu vatan ve millet düşmanına hangi cezayı verirsek yüreğimiz soğuyacaktır?

Ne var ki ağaçlarımız yansa da dikilecek fidanlarımız vardır. Ormana düşmanlık iblise hizmetkarlıktır.

Ormanları yakmak, yok etmekle işlenen hataların genel af kapsamına alınmayacak. İdam cezası için bir kanun teklifi gelirse seve seve takviye oluruz.

Kadın cinayetlerini ve terör cürümlerini kapsamalı. Cezalarda caydırıcılığı kuvvetlendirmemiz lazımdır. Hareketsiz ve sessiz kalamayız.

Emine Bulut’a, Pınar Gültekin’e, Nurcan Karakaya’ya ilahi hesap günü gelip çattıında ne diyeceğiz.

Zillet ittifakının adalet kavramıyla ilişkisi yoktur.