Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kovid-19 testi negatif çıktı!

CNNTürk’ün haberine göre 5 Şubat Cumartesi günü eşi Emine Erdoğan ile birlikte Kovid-19’a yakalandığını sosyal medya hesabından duyuran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kovid-19 testi negatif çıktı. 

Koronavirüsü atlatan Erdoğan, mesaisine bugün başlıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doktoru Prof. Dr. Serkan Topaloğlu, Twitter’dan yaptığı açıklama ile Erdoğan’ın Kovid-19 testinin negatif çıktığını duyurdu. Topaloğlu, “2-3 gündür sayın Cumhurbaşkanımızın şikayetleri tamamen ortadan kayboldu. Asemptomatik diyebiliriz. Son 2 gündür de yaptığımız PCR testleri negatif çıktı. Ben çok yakın bir zamanda hatta yarın (bugün) sayın Cumhurbaşkanımızın rutin programına döneceğini düşünüyorum” dedi.

Sağlıkçılara teşekkür

Cumhurbaşkanı Erdoğan da Twitter hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi: “Allah’a hamdolsun, son iki gündür yaptırdığımız testler negatif çıktı. Bu süreçte ülkemizin ve dünyanın dört bir yanından dualarıyla, güzel mesajlarıyla bize destek olan kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Allah birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi daim kılsın.

Eşim Emine Erdoğan Hanımefendi de hamdolsun hastalığı çok hafif belirtilerle geçiriyor. İnşallah kendisinin de testlerinin kısa süre içinde negatif çıkmasını temenni ediyorum. Hastalığın seyrini hassasiyetle takip eden sağlık ekibimize teşekkür ediyor, bu vesileyle tüm sağlık çalışanlarımıza selamlarımı gönderiyorum. Allah yardımcıları olsun. Rabbim’den tüm hastalarımıza en kısa zamanda acil şifalar diliyorum.”