Belediye lideri İstanbul’daki o yerler için uyardı: Paranızı çöpe atmayın

İstanbul Büyükçekmece’de bayram tatilinde belediyenin kapalı olmasını fırsat bilen dolandırıcılar, imarsız tarla statüsündeki toprakları vatandaşlara satmak için toplumsal medyadan görüntü yayınladı. Kelam konusu duruma karşı Büyükçekmece Belediye Lideri Hasan Akgün vatandaşları uyararak, “Sakın kimse inanmasın, paranızı çöpe atmayın” dedi.

İstanbul Büyükçekmece’de bayram mühletince belediyenin kapalı olmasını fırsat bilen dolandırıcılar, imarsız göl topraklarını satmak için harekete geçti. Şahıslar, Eskice bölgesinde 200-300 metrekarelik tarla olarak görünen ve imar müsaadesiz olan toprakları vatandaşlara satmak için toplumsal medya üzerinden görüntüler yayınladı.

Tatilde kapalı olduğu için belediyeden bilgi alınamamasını fırsat bilen şahıslara karşı Büyükçekmece Belediye Lideri Hasan Akgün ihtarlarını yeniledi.

“İMARI VARMIŞ ÜZERE REKLAM YAPARAK VATANDAŞI KANDIRIYORLAR”

Büyükçekmece’nin yerlerinin pahalı olduğuna dikkat çeken Lider Akgün, “Çok geniş yeşil alanlara sahip. Yatay yapılaşması dikkat çekti bilhassa pandemi sürecinden sonra. Bunu fırsat bilen dolandırıcı küme, imara kapalı olan yerleri örneğin Büyükçekmece Göl havzasında olan Eskice Çiftliği bölgesi.

Sanki buradaki yerlerin imarı varmış üzere reklamlar yaparak vatandaşları, ‘son fırsat, son arsa kaldı, son tarla’ diyerek kandırmaya çalışıyorlar. Bilhassa uzun tatil günlerinde vatandaşın belediyeden istediği bilgiyi alamayacağını düşünerek reklamlar, ilanlar veriyorlar. Sakın kimse inanmasın, sakın paranızı çöpe atmayın. Para çok değerli ve kıymetli bilhassa bu dönemde” dedi.

“9 GÜNLÜK TATİLDE İLANLAR ÇOĞALDI”

Bu stil topraklarla ilgili vatandaşların belediyenin İmar Planlama Müdürlüğünden bilgi alması gerektiğini tabir eden Akgün,

“Bilgi almadan Büyükçekmece’nin hiçbir yerinden arsa almayın. Hiçbir biçimde tarla almayın. Çok ölçüde vatandaşımız mağdur edildi. Biz belediye lideri sıfatımızla bu mevzuyu her vesile ile lisana getiriyorum. 9 günlük tatil nedeniyle bu reklamlar, ilanların çoğaldığını görünce halka duyuruyorum.

Bütün halkımızın hassas olmasını, belediyeden resmi bilgi almadan hiçbir yere yatırım yapmamasını tavsiye ediyorum. Geçen sene yeniden söylemiştim. ‘Bedava dahi olsa almayın’, zira alırsanız vergisi var. Büyükçekmece’de 200, 300 metrekare, 500 metrekare arsa olmaz. Planlı emlakta bile yerin en az ölçüsü 2 bin metrekaredir. İnanmayın, dolandırıcı hepsi” diye konuştu. (İHA)