Babacan gençlere ‘Metaverse evreni’nden seslendi: Hiçbir gence ‘başımıza icat çıkarma’ demeyeceğiz

ANKARA– DEVA Partisi, Metaverse cihanında dünyanın birinci siyasi mitingini düzenledi.

DEVA Genel Lideri Ali Babacan, avatarıyla katılıp konuştuğu mitingde gençlere seslenerek, “Bugün daima birlikte tarihe tanıklık ediyoruz. Dünyada bir birincinin altına imza atıyoruz. Metaverse’deki birinci siyasi mitingi gerçekleştiriyoruz. Ethereum blok zincirinde sizlerle birinci biz buluşuyoruz. Metaverse’ü bugün daima bir arada DEVAVERSE yapıyoruz” dedi.

Babacan, yaklaştık 10 dakika süren mitinginde ‘özgürlük’ vurgusu yaparak şu tabirlere yer verdi:

GENÇLİK HAREKET PLANIMIZ HAZIR: “Sağda solda gençlerin karşısına dikilip ‘çıkar telefonunu, göster’ diyenlere de bundan bu türlü daima bir arada ‘çıkar telefonunu ‘Metaverse’deyiz’ diyelim. Hepiniz beğenilen geldiniz. Teknoloji baş döndürücü bir biçimde ilerliyor. Gençlik Aksiyon Planımız hazır. Gençlerin, gençler için hazırladığı hareket planımızı çok yakında paylaşacağız. Bizler Türkiye’nin özgürlükçü kadrolarıyız. Baskıdan nefes alamayan, ekonomik çıkmazların esiri olmuş milyonların olduğu bir yerde hiçbir özgürlük mümkün değil. Evvel Türkiye’yi özgürleştireceğiz.

GENÇLERE BAŞIMIZA İCAT ÇIKARMA DEMEYECEĞİZ: Türkiye’yi yeni buluşların, yaratıcı fikirlerin ülkesi yapacağız. Hiçbir gence ‘başımıza icat çıkarma’ demeyeceğiz. Liselerde seçmeli olarak yapay zekâ, girişimcilik ve siber güvenlik üzere dersler açacağız. Teknoloji eserleri üzerindeki vergileri düşüreceğiz. 25 yaşın altındaki tüm gençlere, internete ücretsiz erişim hizmeti sunacağız. Batı’ya bakıyorum, süratle ilerleyen Asya’ya bakıyorum. Oradaki gençler bizim gençlerimizden daha güzel hayatlar yaşıyorlar. Ben bu durumu içime sindiremiyorum. Oralarda devlet, gençlerin potansiyelini açığa çıkaracak bir ortam sağlıyor. Baskıyı benimsemiş zihinlerle hiçbir sorunu çözemezsiniz, çözemiyorlar zati.


BEŞTEPE HER GÜN ‘BUGÜN NEYİ YASAKLASAM’ DİYE İŞ LİSTESİ YAPIYOR: Beştepe’de her gün bugün neyi yasaklasam diye iş listesi yapıyorlar. Evvel pandemiyi mazeret ederek gece müzik yasağı duruyor. Hiçbir farklı sese, hiçbir farklı kelama tahammül edemiyorlar. Zira demokrat bir zihniyete sahip değiller. Tam da bahar şenlikleri periyodunda K-Pop konserinin iptal haberi geldi. Evvel yapacaklarını duyurdular, sonra iptal ettiler. Arkadaş, elin Koresi’ndeki müzik kümesinden da mı korkuyorsunuz ya?

SANATIN SESİNİ KISMALARINA MÜSADE ETMEYECEĞİZ: Kürtçe, Zazaca müzikler söyleyen sanatkarlarımızın evvelden duyurulmuş konserleri iptal edildi. Biz sanatın sesini kısmalarına müsaade etmeyeceğiz. Seçim günü derin bir nefes alacağız. DEVA Partisi iktidarında her türlü baskı son bulacak. Müzikler susturulamayacak. Her lisanda özgürce müzikler söylenecek.” (DUVAR)