Avrupa’nın en başarılı akıllı telefon şirketleri: Samsung ortayı açıyor

2019’da patlak veren koronavirüs, tüm dünyanın istikrarını bozdu. Akıllı telefon dalı de bu sıkıntıdan direkt etkilendi. Bu süreçte üretim büyük ölçüde azalırken, fiyatların artmasıyla birlikte insanların alım gücü düştü.

Shiftdelete.com’un haberine nazaran, günümüzde koronavirüsün tesirleri kaybolmaya başladı. Her alanda olduğu üzere akıllı telefon pazarında da toparlanmalar var. 2021’de bu alanda 5 yıl ortadan sonra birinci kere büyüme kaydedildi.

AVRUPA’NIN EN BAŞARILI AKILLI TELEFON ŞİRKETLERİ

Piyasaların nabzını yoklayan araştırma firmaları yayınladıkları yeni raporlarla akıllı telefon üreticilerinin satış sayılarını gözler önüne seriyorlar. Bu firmalardan Canalys, Avrupa pazarının 2022’nin birinci çeyreğindeki son durumunu paylaştı. yenidoğan escort

Rapora nazaran Samsung, yüzde 35’lik pazar hissesiyle Avrupa’nın en başarılı üreticisi pozisyonunda. Bu süreçte 14,6 milyon satış yapan şirket, 2021’in birebir devrine nazaran yüzde 9’luk düşüş yaşasa da hala büyük bir farkla başkan.

Bölümün bir öbür başarılı oyuncusu Apple da Avrupa’da yüzde 21’lik pazar hissesine sahip. 2022’nin birinci çeyreğinde 8,9 milyon iPhone satan şirketin geçen yıla nazaran büyüme oranı yalnızca yüzde 1. Piyasanın geneline nazaran daha sabit bir performans sergilediğini söyleyebiliriz.

Xiaomi için Avrupa’da işler pek de yeterli gitmiyor. Çünkü 2021’in tıpkı devrine nazaran yüzde 22’lik bir düşüş yaşayan üretici yüzde 20’lik pazar hissesiyle karşımıza çıkıyor.

Dalın bir öbür başarılı oyuncusu Apple da Avrupa’da yüzde 21’lik pazar hissesine sahip. 2022’nin birinci çeyreğinde 8,9 milyon iPhone satan şirketin geçen yıla nazaran büyüme oranı yalnızca yüzde 1. Piyasanın geneline nazaran daha sabit bir performans sergilediğini söyleyebiliriz.

Xiaomi için Avrupa’da işler pek de yeterli gitmiyor. Çünkü 2021’in birebir devrine nazaran yüzde 22’lik bir düşüş yaşayan üretici yüzde 20’lik pazar hissesiyle karşımıza çıkıyor.