Austria Wien Teknik Yöneticisi Manfred Schmid: ‘Fenerbahçe çok kaliteli bir takım’

Karşılaşmanın oynanacağı Ülker Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan Schmid, “Çoğu kişi birinci maçta alınan 2-0’lık skordan sonra galibiyetin ve çeşidi geçmenin mucize olduğunu düşünebilir lakin tahminen de bizim için asıl talih budur. Kimse bize bir baht vermiyor ve galibiyetimizi beklemiyor. Biz de tam olarak bu koşulları lehimize çevirmeye çalışacağız. Taktik manada bunu lehimize çevirebiliriz. Fenerbahçe, çok kaliteli bir kadro lakin biz de kaliteli oyunculara sahibiz. Güç olsa da çeşidi geçebileceğimize inanıyoruz.” dedi.

İki grup ortasında çok fazla kalite farkı olmadığını savunan Schmid, “İlk maçta kendi yanlışlarımız yüzünden kaybettik. Farklı faktörler de vardı. Çok da gerekli olmayan bir kırmızı kart verildi. Bu da bizi zorladı. Buraya kendi hudutlarımızı zorlamaya geldik. Natürel ki birinci maça nazaran oyunumuzda değişiklikler olacak. Birinci dakikalar bizim için kıymetli. Erken dakikalarda gol bulmaya çalışacağız. Bu türlü bir atmosferde bu türlü bir taraftarın önünde oynamaya alışık değiliz lakin bu durumu ve stattaki enerjiyi lehimize çevirmek istiyoruz.” halinde konuştu.

Fenerbahçe’yi izleyip tahlil ettiklerini kaydeden Avusturyalı çalıştırıcı, “Son maçın konumlarını teker teker inceledik. Fenerbahçe’nin çok net bir oyunu var. Genel olarak tıpkı taktikle çıkıyorlar ve çok net çizgileri olan bir taktikleri var. Çok fazla oyuncu değişikliği olduğu için tam olarak hangi takımla çıkarlar bir fikrimiz yok ancak oyun formunda bir değişiklik beklemiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Takımın Avusturyalı orta saha oyuncusu Manfred Fischer ise grupta atmosferin çok düzgün olduğunu belirterek “Hafta sonu ligde galip geldiğimiz için moraller yüksek. Fenerbahçe’den kalite olarak uzak sayılmayız. Futbolda her şey mümkün. Olağan ki tipi geçmek çok sıkıntı fakat biz buraya İstanbul’u gezmeye, eğlenmeye gelmedik. Çeşidi geçmek ve UEFA Avrupa Ligi kümelerine kalmak için elimizden geleni yapacağız.” diye konuştu.