Ankara Kent Hastanesi’nden CHP’li İlgezdi’nin argümanına yalanlama

CHP Genel Lider Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, Ankara Kent Hastanesi’nde materyal eksikliği nedeniyle hastaların tedavilerinde sorun yaşandığı savını TBMM’ye taşıdı.

İlgezdi, “Malzeme meşakkati ve beyin ameliyatlarında kullanılan CCN motoru eksikliği kaynaklı acil olay kabul edilememesinden ötürü Ankara Kent Hastanesi’nin acil servis uzmanlarının, bilhassa acil kraniotomi gereken hadiseleri inisiyatif kullanarak ayrıca sıhhat merkezlerine sevk etmesi konusunda uyarıldıkları tez edilmektedir. AKP’nin sıhhat sistemini getirdiği nokta işte budur. Sıhhatte ihtilal yaptıklarını söyleyen mevcut iktidar, sıhhatte çöküşün baş aktörüdür” dedi.

Ankara Kent Hastanesi, CHP’li İlgezdi’nin savıyla ilgili açıklama yaptı. Medyadaki haberlerin gerçek dışı olduğu belirtilen açıklamada şu tabirlere yer verildi: 

“Hastanemiz ameliyathanelerinde kelamı edilen kraniotomi motorundan 25 adet mevcuttur. Rastgele bir arıza durumunda gerekli bakımları mevcut prosedürler kapsamında vaktinde yapılmaktadır. An prestijiyle motorların tamamı faal olarak çalışır durumdadır.

Ankara Kent Hastanemizin Acil Tıp Kliniği, yalnızca Erişkin Acil Servisimizde (Çocuk Acil ve Bayan Doğum Acil Servisi hariç) günlük olarak, ambulans ile gelen ortalama 250 hastaya; ayaktan başvuran, 2.basamak ve üniversite hastanelerinden tarafımıza sevk edilen ortalama 2000 hastaya acil sıhhat hizmeti sunmaktadır. Bu hizmetin sunumu sırasında ambulans ile gelen hiçbir hasta reddedilmediği üzere; ayaktan, her türlü sıhhat sorunu ile başvuran bütün hastalara da sıhhat hizmeti sunumu, tıbbi esasların gerektirdiği üzere, tecrübeli uzman doktorlarımız ve sıhhat takımlarımız tarafından Sıhhat Bakanlığımızın tüm prosedürleri yerine getirilerek sürdürülmektedir.

Acil Servisimizden, ‘yoğun bakımda boş yatak yokluğu, cerrahi materyal eksikliği ve gibisi nedenler’ ile hiçbir halde hasta reddi olmamaktadır.”

KAYNAK: HABER7