Altınordu’da başkan Mehmet Özkan veda mesajı yolladı

Spor Toto 1’inci Lig’de bitime 1 hafta kala kümede kalma şansını zora sokan Altınordu’da başkan Seyit Mehmet Özkan, kulübü devretme kararı aldı. Kulüp personeline e-posta atarak ayrılma kararı aldığını açıklayan Özkan, helallik istedi.

DHA’nın aktardığı bilgilere göre, 9 yıl sonra 2’nci Lig’e düşme tehlikesiyle karşı karşıya kalan ekipte 2012 yılında şirketleşmesinin ardından kulübün sahibi olan Başkan Özkan, “Benden yana hakkım varsa helaldir. Lütfen siz de hakkınızı helal edin” diye konuştu.

Altınordu Başkanı Özkan, “Çok sevdiğim ve akraba olarak saydığım Altınordu çalışma arkadaşlarım, merhaba” diyerek başladığı veda mektubunda şu ifadelere yer verdi;

“Yoruldum kelimesi çok yetersiz kalır, ben bittim. Dünya gözüyle hepinizle helalleşmek istiyorum. Kıdem tazminatlarınızı hepinize 6 taksitte ödeyeceğim. Kulübü tabii ki biri(leri)ne devredeceğim. O biri(leri) kim ise ben de bilmiyorum. Bundan sonra sizlerle çalışmak isterse önce sizi davet eder. İşinize gelirse çalışırsınız, gelmezse çalışmazsınız. Benden yana hakkım varsa helaldir. Lütfen siz de hakkınızı helal edin. Dünya hali bu, bana bir şey olursa tazminatlarınızı yeğenim Kenan Özkan mutlaka zamanında öder. Ben sizi her zaman anılarımda, ‘Yol arkadaşlarım olan güzel insanlar’ olarak anacağım. Hepinize sağlık ve esenlik dolu bir yaşam diliyorum.”

11 YILDA BİRÇOK YILDIZ YETİŞTİRDİ

Seyit Mehmet Özkan’ın kulübün başında olduğu 11 yılda birçok oyuncu Türkiye futboluna pek çok oyuncu kazandırıldı. Başta A Milli Takım forması giyen Çağlar Söyüncü ve Cengiz Ünder gibi oyuncuları da yetiştiren kulüp, son 1.5 yılda oyuncu satamadı. İzmir ekibi 11 yıllık süreçte hem kendi yetiştirdiği hem de başka kulüplerden alıp yıldızını parlattığı Berke Özer, Barış Alıcı, Alican Özfesli, Erce Kardeşler, Yusuf Acer, Ozan Can Oruç, Muhammet Taha Tepe, Atakan Üner, Ravil Tagir, Kerim Alıcı, Oğulcan Ülgün, Metehan Mimaroğlu, Erhan Erentürk, Burak İnce ve Enis Destan gibi isimlerden bonservis gelirleri elde etti. Altınordu alt yaş gruplarında milli takımlara 76 oyuncu gönderdi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir