Almanya’daki kelamda mescitte LGBT rezaleti

Almanya’nın Berlin Mitte kentinde kurulan, İslam dışı uygulamalarıyla bilinen lakin ülkede “liberal cami” olarak isimlendirilen “İbni Rüşt Goethe Cami” isimli yerde daha evvel, “sözde bayan imamların erkeklere namaz kıldırdığı, başı açık bir biçimde bayan ve erkeklerin yan yana durdukları” anlar haberlere yansımıştı. Ayrıyeten İslam dışı mescide peçe ve burka yasağı da getirmişti.

“İbni Rüşt Goethe” isimli kelamda mescitte skandalların gerisi ardı kesilmiyor. Artık de kelamda caminin duvarına LGBT’lilerin onur haftasını (pride) kutlamak niyetiyle gökkuşağı bayrağı asıldı. Bu yere gökkuşağı bayrağının asılması Almanya’daki toplumsal medya hesapları tarafından “Bir mescide birinci defa gökkuşağı bayrağı asıldı” formunda duyuruldu.

BELEDİYE LİDERİ’NDEN SKANDAL PAYLAŞIM

Berlin Belediye Lideri ve Kültür ve Avrupa Senatörü Klaus Lederer’in iştirakiyle LGBT bayrağının merasimle cami duvarına asılması sonrasında Lederer toplumsal medya hesabından keyifli olduğuna yönelik bir de paylaşım yaptı.

Klaus Lederer resmi Twitter hesabından gökkuşağı bayraklarının asıldığı kelamda caminin fotoğraflarını paylaşarak, “#pridemonth2022 başlangıcında gökkuşağı bayrağı bugün İbn Rüşd Goethe Cami’ne çekildi. Orada olduğum için çok memnunum. Bağlılığınız için teşekkür ederiz!” sözlerini kullandı.

“İbni Rüşt Goethe Cami” isimli yerin kurucusu, Yeşiller Partisi üyesi Seyran Ateş, burayı “ilk liberal cami” olarak tanımlamıştı.

KAYNAK: HABER7