ÂLÂ Partili Kıdık: Atatürk Havalimanı’na millet bahçesi için uçuş yasağı getirildi

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 29 Mayıs 2022 tarihinde hem İstanbul’un fethinin 569’uncu yıl dönümü hem de millet bahçesi temel atma merasimi yapılacak. İBB Meclisi’nin UYGUN Partili üyesi Ali Kıdık, merasimler öncesi Atatürk Havalimanı’na yarın sabah saat 09.00 itibariyle uçuş yasağı geldiğini açıkladı.

Kıdık toplumsal medya paylaşımında; şu değerlendirmeleri yaptı:

‘BİR GÖSTERİ UĞRUNA…’

“Bu kadarına pes pes pes. Atatürk Havalimanı’nı yerle bir edecek Millet Bahçesi için yarın sabah 09.00 prestiji ile uçuş yasağı getirildi. Uçuş yasağı için notam yayınlandı. Tüm kapılar açılarak vatandaşların elini kolunu sallayarak içeri girmesi sağlanacak. Havalimanında uçağı bulunanlara uçakların kaldırılması için buyruk gönderildi. Milyonlarca dolarlık aygıtlar, uçaklar hangarlar bir gösteri uğruna tehlikeye atılıyor. Notam 30 Mayıs Pazartesi günü sabah 09.00’a kadar devam edecek.”


NOTAM NEDİR?

NOTAM (Notice To Air Man) öbür bir ismiyle “havacılara bildiri”, sivil ve askeri havacılık kuruluşlarını, havaalanı kullanıcılarını, uçuş harekâtı ile ilgili vazifelileri havacıları haberdar etmek için yayımlanan bir çeşit bildiri. (HABER MERKEZİ)