249 CHP’li Lider vilayet il oy isteyecek

CHP’nin Lokal İdarelerden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Seyit Torun partisinin seçim stratejilerini SÖZCÜ’ye açıkladı. 11 büyükşehir belediye lideri başta olmak üzere CHP’li 249 belediye lideri, hem kendi bölgelerinde hem de başka vilayet ve ilçelerde halkla buluşacak.

2023 seçimlerini ‘Kader seçimi’ olarak niteleyen CHP, genel seçimler öncesi lokal idareleri de devreye sokma kararı aldı. Hem CHP hem de ‘ittifak adayı’ olarak kazanılan belediyelerin liderleri vatandaşlarla buluşacak.

SÖZCÜ’ye konuşan CHP’nin Lokal İdarelerden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Seyit Torun, “2023 seçimleri, Türkiye’nin yazgı seçimidir. Cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimini kazanmak halkımıza karşı tarihi sorumluluğumuzdur” dedi ve şunları söyledi:

“Bu çaba topyekun bir çaba olacak. Genel liderimizin liderliğinde, 249 belediye liderimiz da bu uğraşın değerli bir ögesidir. Gaziantep, Kayseri ve Van’da düzenlediğimiz belediye liderleri çalıştaylarında tüm liderlerimiz alana inerek vatandaşlarımızla buluştu. Bu çalışmadan çok tesirli geri dönüşler aldık. Bu nedenle mahallî seçimlerde büyük bir muvaffakiyet gösteren ve bu iktidarın sandıkla gidebileceğini ispat eden belediye liderlerimiz, genel seçimlerde de alanda olacak. Hem kendi bölgelerinde hem de tesirli olacakları başka bölgelerde özel bir çalışmayla vatandaşlarımızla bir ortaya gelecek.”